Jedná se o velmi praktickou a finančně nenáročnou investici. Navíc dokonale přehlednou na cestách, tudíž odpadá při zvonění mobilního telefonu dlouhé hledání v kabelkách, na sedačkách nebo v poličkách pod palubní deskou. Takový okamžik nepozornosti může způsobit i vážné dopravní nehody. K bezpečné jízdě se vyplatí investovat nejen do sady handsfree, ale také rovnou si zakoupit držák mobilního telefonu do auta, který bude nejvíce vyhovovat. Existuje mnoho druhů, nejen podle designu, ale také podle provedení a možnosti umístění. Dále podle mechaniky a také určitých parametrů.
Vybíráme držák na mobil
V podstatě si musíme v první řadě uvědomit, co vlastně od něj očekáváme, jak velký potřebujeme a také kam ho chceme umístit. Všechny jsou dělané tak, aby vyhovovaly jízdě v automobilu a také obstály větší otřesy. Jejich prvotním úkolem je pevně držet nejen telefon, ale i případnou navigaci nebo tablet, což není levná záležitost ani v jednom případě.
· Umístění do větrací mřížky – je to snadná instalace a nebrání tak řidiči ve výhledu. Některé druhy jsou vyráběny s kloubem a tak umožní i natočení nebo sklopení podle potřeby.
· Hledáme místo na skle vozidla – především musí mít řidič přehled na vozovce, ne na obrazovce telefonu, tudíž se musí umístit tak, aby držák nepřekážel. Jsou vybaveny přísavkou a některé mají i krátké rameno s kloubem pro natočení.
· Prostor na palubní desce – zde je velmi výhodný magnetický držák, který se po instalaci ani nehne. Síla magnetu spočívá v pevnosti a držák opět je vybavený kloubem pro pohodlné natočení obrazovky.
· Na volant – jedná se skutečně o velmi jednoduché držáky, které se připevní na volant. Zde je hlavně důležité zakoupit správnou velikost, aby byla vyhovující pro daný typ elektroniky. Ovšem podle mého názoru nejsou moc přehledné a tak umístění je pro mnohé uživatele velmi nepraktické, hlavně, pokud by se měla používat navigace.