Ženu vlasy přímo dělají. U muže to již tak nutné není, ale žena s nehezkými vlasy, prostě není “celá”. Proto se některé ženy a dívky a již i dorostenky nechají ostříhat na ježka jako chlap, protože u těchto “účesů” případné nedostatky v podstatě nejsou poznat. Ano, jsou líné se o vlasy starat. A pozor, samozřejmě, že péče o porost na hlavě je při tom důležitá, ale co je základ, je péče o kůži. To je na prvním místě a jiné to nebude. Vlasy tam mají kořínky a podle jejich síly a zdraví také lidský vlas vypadá.
Čím tedy začít? Rozhodně koupí masážního kartáče. Ten se vám vejde kamkoliv a pokud si denně učešete hlavu, výsledek se dostaví.
Ale opět pozor, nejde o česání. Jde hlavně o to, aby hřeben celou dobu svým pohybem masíroval pokožku. Není tedy třeba česat se “na zádech”, ale snažit se jezdit jím po kůži na hlavě. Tím si totiž zajistíte její prokrvení, a tím samozřejmě také přísun kyslíku, který je hodně potřebný a velmi důležitý.
Další rady už jen v rychlosti.
· Pokud to jen trochu jde, vyhýbejte se barvám. Ty pokožku nejvíce vysušují.
· Dopřejte občas vlasům “masku”, nejraději přírodní, ne chemickou.
· Po koupeli vlasy nechte vydechnout, nekartáčujte je ihned. U cibulek kořínků je vlhko. Námaha jim škodí.
· Když už zjistíte, že není něco v pořádku, navštivte dermatologa. Měl by vám provést testy co vám schází a podle toho se zařídíte.
· Jakékoli chemické prostředky, když už se tedy bez nich nemíníte obejít, vám mohou při nesprávném postupu způsobit více škody než užitku. Alespoň už tedy dodržujte návod na použití.
Téma vlasy a péče o ně je samo o sobě hodně sáhodlouhé, a já jsem vybral jen základní věci. Není možné zde probrat úplně všechno, například chemické přípravky, nemoci kůže (vlasů), a další a další maličkosti.
Pokud si nejste jisti navštivte odborníka, vyplatí se vám to.