Ačkoliv tenis je bezpochyby mnohem známějším sportem, faktem je, že v běžných domácnostech se hraje spíše badminton. Je to především proto, že pro děti je snazší odpálit badmintonový košíček spíše než tenisový míček, zvláště pokud používáme také síť.
Je však jasné, že oba sporty vyžadují poněkud jinou konstrukci rakety. A to se týká i výpletu. Ačkoliv si toho mnoho lidí nevšimne, je pravdou, že rozdíly jsou nejen ve tvaru a konstrukci rakety. A je dobré vědět, proč není příliš vhodné i při domácím hraní používat pro badminton tu tenisovou a obráceně.
Badmintonové výplety jsou totiž přizpůsobeny právě pro hraní tohoto sportu. S těmi tenisovými mají sice společný základní tvar a také strukturu, avšak zde podobnost končí. A vzhledem k odlišnosti obou sportů je to jen pochopitelné.
Například výplet samotný je mnohem hustší. Je to především proto, že vrcholek badmintonového košíčku má menší průměr než tenisový míček. V tenisovém výpletu by tedy mohl velmi snadno uvíznout. Proto je potřeba, aby velikost jednotlivých otvorů byla mnohem menší.
Dále je to použitý materiál. Zatímco u tenisové rakety se míčku poněkud poddá, u té badmintonové je dělaný tak, aby se od ní košíček okamžitě odrazil. Tím je umožněn delší a přesnější odpal, při kterém košíček neztratí nic ze své kinetické energie.
Pokud bychom se však pokusili s badmintonovým výpletem hrát tenis, rychle bychom narazili. Odpal by totiž byl mnohem těžší a bylo by také obtížnější dodržet přesnost, která je pro hru na vysoké úrovni potřeba. Nehledě na to, že by se raketa samotná snadno pod vahou míčku rozbila.
Proto bychom měli používat vždy tu, která je pro daný sport určena, ať už hrajeme badminton, klasický tenis nebo jeho línou variantu. Sice se to může pro domácí hraní zdát zbytečné, ale věřte, že takhle vám veškeré vybavení vydrží podstatně déle a bude se vám také mnohem lépe hrát. A to znamená, že si vše lépe užijete.