Ceník betonových plotů se stal současným hitem z několika důvodů. Proč je o tyto výrobky takový zájem a co je pro ně typické?
Stavebnice – betonový plot se skládá jako stavebnice metodou zdění za sucha, bez malty, lepidel a jakýchkoli tmelů. To výrazně zjednodušuje práci a zároveň je možné v budoucnu plot rozebrat a panely přemístit jinam.
Libovolná výška do 250 cm – vzhledem k tomu, že lze betonové panely zapustit do země, zvolíte si libovolnou výšku oplocení podle hloubky zapuštění základního panelu. Nejste tedy striktně vázáni šíří jednotlivých panelů, která činí 50 cm. Maximální výška plotu je 250 cm.
Extrémně dlouhá životnost – jestliže dodržíte stanovený pracovní postup, anebo si plot necháte postavit na klíč, můžete počítat s tím, že vám na pozemku vydrží zhruba 40 až 50 let. Na těchto hodnotách se shoduje celá řada zdrojů z Internetu.
Žádná údržba – zásadní výhodou oplocení z betonu je velká výdrž, co se týče povětrnostních vlivů. Plot si poradí s prudkým letním sluncem, větrem, deštěm, sněžením i námrazou. Není nutné jej natírat ani penetrovat, pouze se čas os času hodí oplocení očistit od prachu např. vodou ze zahradní hadice.
Je tenký – tloušťka panelů je pouze 4 až 4,5 cm, tím pádem si z vaší parcely nemusíte ukrajovat zbytečně mnoho prostoru, jako např. u cihel nebo tvárnic. Jistou možností je plot předsadit živým plotem a betonové panely mít pouze zvenčí.
Dobře vypadá – betonové odlitky se vyrábí tak, aby zaujaly pozornost a nebyly škaredé a fádní, jak je tomu u mnoha betonových staveb moderní doby, např. mostních konstrukcí. Panely mají prostorový povrchový reliéf a napodobují např. kamenné kvádry, lámaný kámen, cihly, dřevo apod. Zhotovují se v několika barevných odstínech.
Lze jej kombinovat s dřevem a kovem – pokud položíte mezi sloupky pouze jednu nebo dvě vrstvy panelů, zbývající prostor lze vyplnit dřevěnými latěmi anebo kovovou konstrukcí. K betonu se kov i dřevo skvěle hodí a může jít i o esteticky zajímavé řešení.