Co si tak představit pod pojmem distanční podložka na terasu? Není to tak záhadné. Jde o podložku, která vymezuje styk jednotlivých dřevěných dílů tak, aby se mezi nimi zamezilo udržování vody. Podložky jsou vyráběny zpravidla z plastické hmoty. Dnes je vhodné připomenout, že se jedná o materiál vyráběný z recyklované suroviny, takže se významně chrání životní prostředí. Samotná distanční podložka je rovněž plně recyklovatelná, takže v případě, že pozbude svůj účel, nevznikne z ní, při její likvidaci, nezničitelný odpad.
Dodáváme distanční podložky pod terasová prkna ve tvaru písmene X. V místě křížení ramen X, je umístěn trn ve tvaru válečku, který je ze stejného materiálu. Funkce tohoto válečku spočívá v tom, že vymezuje mezeru, mezi jednotlivými terasovými palubkami. Každému je jasné, že díky této vychytávce se značně zrychluje práce na terase, neboť není zapotřebí žádné další vyměřování pozice jednotlivých palubek. Ty stačí jen dorazit k válečku a přichytit vruty. Mezery jsou i tak naprosto přesné.
Při stavbě terasy se používají dva druhy podložek. Jedny se podkládají pod konstrukční, nosné profily. Ty zamezí tomu, aby nosná konstrukce ležela ve vodě, či byla dlouhodobě vystavena vlhku. Podložky pod konstrukci bývají i stavitelné, takže lze s nimi přesně určit správnou polohu terasy.
Na sestavenou konstrukci se pokládají distanční podložky v hustotě asi 15 ks na metr2. Jsou dostatečně dlouhé, aby vytvořily perfektní oporu terasovým palubkám. Ze spodní strany jsou opatřeny zuby, které umožní vodě ze všech míst odtékat. Mezi konstrukčním hranolem a palubkou udržují stálý odstup 4 nebo 7mm podle typu podložky.
Pomocí distančních podložek se vám podaří oddělit od sebe dřevěné konstrukční prvky. Díky tomu nedojde navlhování konstrukce terasy, co vede k významnému zkracování životnosti terasy. Prodloužit její životnost přitom nepřijde nijak draho. Náklady na podložky na m2 terasy se vejdou do 100 Kč.