Mnoho budoucích manželstvích začalo na pracovišti. Ne každý chodí pravidelně mezi lidi a v zaměstnání je ideální prostor pro navázání vztahu. Dotyčného znáte velmi dobře, víte, jak jedná ve stresových situacích, jak se chová k druhým lidem. Anglická autorka Margareth Kentová dokonce napsala knihu „Hledám místo za účelem sňatku,“ ve které naprosto vážně radí vdavekchtivým ženám, jak sbalit na pracovišti nějakého toho manžela. Kolik žen se po úspěšném dodržování jejich rad vdalo, netuším.
Milenci na pracovišti
Jenomže na pracovištích lidé navazují i jiné vztahy. Ty milenecké . Jenomže to si mohou oba aktéři koledovat o velký průšvih. Zvláště proto, že často dochází k mileneckým vztahům mezi ženatým mužem a svobodnou či rozvedenou dámou.
Na začátku se takový vztah jeví jako velká láska a úžasné dobrodružství. Milování ve skladu, útěky na hotel v obědové pauze, erotické e-maily. To vše je sice velmi příjemné, ale jen nějakou dobu. Časem začne být na pracovišti dusno a velmi často to jeden z aktérů psychicky nevydrží a odchází ze zaměstnání. Nezřídka bývá třeba i odejit.
Pro zaměstnavatele to není příjemné
Podívejte se na celý problém z hlediska zaměstnavatele. Předpokládejme, že zaměstnavatel není žádný puritán, ale milostné avantýry na svém pracovišti nemá rád. Zaměstnavatelé, kteří si svých zaměstnanců váží, nezřídka znají také rodiny. Vnímají tedy s nelibostí, že vedoucí výroby se muchluje se sekretářkou, když jeho žena chodí s majitelovou manželkou pravidelně na jógu. Nemluvě o tom, že „morální poklesek“ vypovídá o charakteru a zodpovědnosti obou aktérů. Někteří zaměstnavatelé jen doporučují, jiní podepisují výpověď. A servítky si s tím rozhodně nedělají. Pokud podepíší výpověď, není to rozhodně otec od dětí a manžel podváděné ženy, ale je to právě ona nešťastná milenka, která na rozdíl od ženatého milence tento vztah brala smrtelně vážně.